PRETENDIMI I MJEKËVE AMERIKANË: HILLARY CLINTON KA EDHE NJË VIT JETË

Sakte.net / 12 Shtator 2016 / 10:40

Incidenti me Hillary Clinton që ndodhi sot në përvjetorin përkujtimor të sulmeve të 11 Shtatorit 15 vite më parë në kullat binjake, ka hapur një debat të madh.

Kandidatja demokrate për Presidente të SHBA u largua me nxitim për shkak të problemeve shëndetësore. Një video e publikuar më pas nga mediat amerikane tregon momentin kur Hillary Clinton mezi po qëndronte në këmbë dhe gati u rrëzua në tokë.

Dy orë më pas ajo tha se ishte ndjerë e pafuqishme dhe iu morën mendtë.

Por mjekët amerikanë të Shkollës Mjekësore kanë reaguar pasi kanë parë videon se si Hillary Clinton mezi po qëndronte këmbë.

Pasi e analizuan, ata thonë se kandidatja demokrate vuan nga një sëmundje e rëndë që quhet “Subcortical Vascular Dementia”, që jetëgjatësinë e ka nga 3 deri në 5 vjet. Këta mjekë thonë se në fazat që është kjo sëmundje tek Hillary Clinton, 68-vjeçares i ka mbetur jo më shumë se 1 vit jetë.

Asgjë nuk është zyrtare, por të paktën ky është pretendimi i mjekëve, duke parë momentin se si ndihmësit e Clinton po e mbanin dhe po e ndihmonin që të ecte. Por, sipas tyre, nuk ka asnjë dyshim se kandidatja presidenciale ka probleme shëndetësore.

Sëmundja që pretendohet se vuan Hillary Clinton bllokon enët e gjakut dhe prek sistemin nervor, e rrjedhimisht shumë funksione të tjera që marrin komanda nga truri.

  • Incidenti me Hillary Clinton që ndodhi sot në përvjetorin përkujtimor të sulmeve të 11 Shtatorit 15 vite më parë në kullat binjake, ka hapur një debat të madh. Kandidatja demokrate për Presidente të SHBA u largua me nxitim për shkak të problemeve shëndetësore. Një video e publikuar më pas nga mediat amerikane tregon momentin kur Hillary Clinton mezi po qëndronte në këmbë dhe gati u rrëzua në tokë. Dy orë më pas ajo tha se ishte ndjerë e pafuqishme dhe iu morën mendtë. Por mjekët amerikanë të Shkollës Mjekësore kanë reaguar pasi kanë parë videon se si Hillary Clinton mezi po qëndronte këmbë. Pasi e analizuan, ata thonë se kandidatja demokrate vuan nga një sëmundje e rëndë që quhet “Subcortical Vascular Dementia”, që jetëgjatësinë e ka nga 3 deri në 5 vjet. Këta mjekë thonë se në fazat që është kjo sëmundje tek Hillary Clinton, 68-vjeçares i ka mbetur jo më shumë se 1 vit jetë. Asgjë nuk është zyrtare, por të paktën ky është pretendimi i mjekëve, duke parë momentin se si ndihmësit e Clinton po e mbanin dhe po e ndihmonin që të ecte. Por, sipas tyre, nuk ka asnjë dyshim se kandidatja presidenciale ka probleme shëndetësore. Sëmundja që pretendohet se vuan Hillary Clinton bllokon enët e gjakut dhe prek sistemin nervor, e rrjedhimisht shumë funksione të tjera që marrin komanda nga truri./SYRI.net/
  • https://www.youtube.com/watch?v=FVDyciOQCak

më të fundit

MARKETING

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

më shumë

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme