Archive

Partia e Drejtësisë del kundër Ferid Aganit: Nuk e votojmë demarkacionin

5 vjet më parë

Partia e Drejtësisë, përkatësisht, shumica e anëtarëve të Kryesisë të prirë nga nënkryetarë të Partisë, sekretari i përgjithshëm, koordinatori politik për degë, shumica dërmuese e

Kryetari i Akademisë së Kosovës rreshtohet përkrah Qeverisë për demarkacionin

5 vjet më parë

Kryetari i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Hivzi Islami, ka kontestuar kredibilitetin e dy prej ekspertëve më të zëshëm që kanë kundërshtuar marrëveshjen

Zvicra kritikon Kosovën se ia kërkoi futbollistët

5 vjet më parë

Federata e Futbollit të Zvicrës ka kritikuar Federatën e Futbollit të Kosovës se ia ka kërkuar yjet e përfaqësueses A, duke thënë se në vend

Ja të dhënat e Vetëvendosjes për numrin e pjesëmarrësve në protestë

5 vjet më parë

Numër i madh qytetarësh kanë konfirmuar pjesëmarrjen në protestën e nesërme që do të mbahet në sheshin e kryeqytetit në kundërshtim të ratifikimit të Marrëveshjes ndërshtetërorë

Thaçi: Unë i besoj hartave të NATO’s, e jo hartave jugosllave dhe ruse

5 vjet më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Demarkacioni me Malin e Zi është një e arritur e vendit. Ai ka thënë se me këtë

Ky është kapiteni i ri i Kombëtares (Foto)

5 vjet më parë

Mërgim Mavraj është kapiteni i ri i Kombëtares shqiptare Pas pensionimit të Lorik Canës nga Kombëtarja shqiptare, u diskutua shumë se kush duhet të mbajë

Bilall Kasami: Poshtërimi po merr fund, ndryshimi vjen me BESË

5 vjet më parë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami pas arritjes së marrëveshjes që sinjalizon mbajtjen e zgjedhjee të parakohshme parlamentare, ka shkruar në rrjetin e tij social

Zyrtare, liderët e partive politke nënshkruan marrëveshjen

5 vjet më parë

Liderët e partive politike nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinos, sot u dakorduan për të gjitha detajet e mbetura. Ashtu siç edhe parashihte marrëveshja e cila

Pushtetarët uzurpojnë hapësirat publike në Çair, kryetari heshtë

5 vjet më parë

Autor: Hamzi Ibrahimi Jeta në Maqedoni është shumë e vështirë përfshirë edhe kryeqendrën e saj Shkupin,por jo në atë të dritave por vetëm në Shkupin

Zbulohet eksploziv në bodrumin e një shkolle në Shtërpcë

5 vjet më parë

Policia nisi aksionin e konfiskimit të mjeteve shpërthyese në Shtërpcë, pasi mori informatë për vendndodhjen e tyre Policia e Kosovës ka gjetur armë dhe eksploziv

1 2 3 102