Archive

Infiniti QX50 SUV koncept i bërë për të debutuar në Detroit

5 vjet më parë

Vetura premium e Nissan, marka Infiniti ka filluar që ta rrisë popullaritetin e saj në Evropë, por tregu më i madh i tij ende është

Vetura garuese futuristike e Porsches

5 vjet më parë

Krijuesit e lojës së njohur Gran Turismo një herë patën ftuar prodhuesit e veturave që të krijojnë modelet virtuale për këtë lojë. Nga ky bashkëpunim

Lladrovci i gëzon me dhurata fëmijët e banesave në Drenasin III

5 vjet më parë

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka shpërnda dhurata për fëmijët e banesave të socialit në Drenasin III dhe u ka uruar festat e

Ambasadorja Lama fyen gazetarin e KTV-së

5 vjet më parë

Ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama, me fjalë fyese ka reaguar ndaj storjes së KTV-së “Tregtia e Vitit – Alma Lama, ambasadore e Thaçit

Tregtia e Vitit – Alma Lama, Ambasadore e Thaçit në Romë [video]

5 vjet më parë

Një ndër deputetët më të zëshme kundër Hashim Thaçit, ish-gazetarja, ish-aktivistja e Vetëvendosjes dhe ish-deputetja e LDK-së, Alma Lama këtë vit e ka bërë shef

Ja se çfarë shkruante Astrit Dehari në urimin e tij të fundit për vitin e ri!

5 vjet më parë

Shokë dhe bashkëaktvistë të Astrit Deharit, i cili vdiq në burg në rrethana të dyshimta kanë në prag të vitit të ri e kanë përkujtuar

Mustafa: Autostrada “Arbën Xhaferi” e rëndësishme për Kosovën

5 vjet më parë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se është me rëndësi themelore që kanë arrit të bëjnë këtë punë, siç e ka quajtur ai të

BESA dhe LSDM befasitë e vitit 2016

5 vjet më parë

Shqiptarët e Maqedonisë arritën të bëhen kryetemë  në gjitha rajonet shqipfolëse pas rezultatit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Maqedoni. Arsyeja ishte përmbysja e një

Hapet në Kinë ura më e lartë në botë

5 vjet më parë

Një urë që ndodhet më shumë se 500 metra nga toka dhe që cilësohet si më e larta në botë u hap sot ndaj qarkullimit

Thaçi nga Turqia thotë se Kosova ka nisur verifikimin e bazave të dyshimit të FETO-s

5 vjet më parë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili qëndroi në Turqi për vizitë zyrtare, në një prononcim për Anadolu Agency (AA) ka vlerësuar se bashkëpunimi mes

1 2 3 139