Archive

Thaçi: Kosova nuk e meriton këtë qasje të padrejtë të Rusisë

5 vjet më parë

Duke folur për qasjen e Rusisë në raport me Kosovën, presidenti Hashim Thaçi tha se pret ndryshim në këtë drejtim. Sipas Thaçit, marrëdhëniet e mira

Lëvizja BESA i jep ultimatum Latës për deponinë në Dibër: O pastroje, o e pastrojmë! (Dokument)

5 vjet më parë

Pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit në DIbër, kryetari aktual i komunës së Dibrës Ruzhdi Lata, doli me një deklaratë të fuqishme, ku i’u drejtohej partive

Votoi “Rilindje me Besë”, ja çfarë i bëri BDI – ja

5 vjet më parë

Ejup Tusha është tanimë disa vjet i punësuar në Spitalin Shtetëror “Nënë Tereza” në Shkup dhe posedon vendim pune si punëtor profesional i sigurimit mirëpo

29 mijë foshnje kanë lindur gjatë vitit 2016 në Maqedoni

5 vjet më parë

Gjatë vitit 2016 në Republikën e Maqedonisë kanë lindur mbi 29 mijë foshnje. Mes tyre sipas të dhënave të Drejtorisë për evidencë të librave amë,

Vetura me shpejtësi të madhe futet në sheshet e Prishtinës (Video)

5 vjet më parë

Nje veturë ka hyrë gjatë natës nëpër sheshet kryesore të Prishtinës dhe atë me shpejtësi të madhe. Në videon e dërguar nga një qytetar në

Edhe 2016’ta pa viza

5 vjet më parë

Në fillim të muajit maj Komisioni Europian i propozoi Këshillit të Bashkimit Europian dhe Parlamentit Europian heqjen e vizave për Kosovën dhe vendosjen e saj

Veseli zotohet se do ta zgjidhë çështjen e Asociacionit dhe Demarkacionit në vitin 2017

5 vjet më parë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës i ka vënë vetës kusht që në vitin 2017 të drejtojë një nismë ku do të tentojë t’i zgjidh çështjet

Për vrasjen e ambasadorit grek në Brazil flet i dashuri i gruas së tij

5 vjet më parë

Një oficer policie në Brazil pranoi se ka vrarë ambasadorin grek, i nxitur nga bashkëshortja e diplomatit, me të cilën kishte një lidhje jashtëmartesore. 59-vjecari

Gecaj porositë Vuçiqin ta “vazhdojë ëndrrën” për Ujmanin

5 vjet më parë

Bajram Gecaj, këshilltar i kryeministrit Isa Mustafa ka thënë se kryeministri Serbisë Aleksandër Vuçiq po sheh ëndërr që ka në dorë liqenin e Ujmanit. “Kryeministri

A po bëhet Prishtina? Gjykoni vetë! (Video)

5 vjet më parë

Kryetari  i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përtej urimeve për fundin e vitit ka zgjedhur një mënyrë më ndryshe për të uruar qytetarët e Prishtinës.