Archive

Limaj i përgjigjet Erdoganit: Askush s’mund ta kërcënojë Kryeministrin përpos popullit

3 vjet më parë

Limaj nga Prizreni i çon porosi Erdoganit: Askush s’mund ta kërcënojë qeverinë Kosovës Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj

Kuksianët që i morën frymën Ramës

3 vjet më parë

Andi Bushati Edi Rama ishte për të ardhur keq. Përtej kërcënimeve boshe kundër ushtruesve të dhunës, përtej gafurrjes për zbatimin e ligjit, sot para shqiptarëve

‘Victory’/ Kjo është origjina e përshëndetjes me dy gishta…

3 vjet më parë

Shenja me dy gishta në formë V-je ka disa kuptime. Shumë njerëz kujtojnë Presidentin amerikan Richard Nixon, i cili e përdorte shpesh këtë gjest, si

Basha: Rama të tërheqë policinë nga Kukësi! Protesta e drejtë legjitime

3 vjet më parë

Kreu i PD-së, dhe opozitës Lulzim Basha, në një deklaratë për media së bashku me aleatët në opozitë ka kërkuar largimin e forcave policore me

Lëshime për Kukësin, Rama shtrin dorën: Do takoj kryebashkiakun

3 vjet më parë

Kryeministri Edi Rama foli për protestën e dhunshme në Rrugën e Kombit. Rama foli për kazan polik që e përdori këtë protestë ndërsa tha se

Zuckerberg refuzon të dëshmojë para deputetëve amerikanë

3 vjet më parë

Bosi i Facebook Mark Zuckerberg nuk do të paraqitet për të dëshmuar pranë komitetit parlamentar në SHBA, në lidhje me dyshimin për përdorimin e të

Nëse femra bën fiks këto në intimitet, mashkulli nuk do e tradhtojë kurrë

3 vjet më parë

Hmmm! Ndonjëherë nuk i vërmë re, por ka gjëra që mund të bëjmë për të lënë një shenjë të pashlyeshme te partneri ynë. Gati për

Femrat më të pushtetshme të 2017-ës, ajo sërish e para…

3 vjet më parë

Viti 2016 ishte një vit i vështirë për femrën. U duk sikur ishim në prag të zgjedhjes për herë të parë të një gruaje në

Sassuolo e ndal me barazim Napolin

3 vjet më parë

Napoli është ndalur nga Saussolo në udhëtim duke bërë kështu edhe një hap fals në luftë për titull në kampionatin italian, Serie A, të shtunën

LDK-ja ka një ofertë për zgjedhje të parakohshme

3 vjet më parë

Java që vjen pritet të sjellë veprime konkrete nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe ofertë për partitë politike parlamentare për zgjedhjet e parakohshme. Ky vikend