Archive

Qeveria ndan 1.5 milion euro për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Specialja

5 vjet më parë

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e sotme të mbajtur, ka miratuar projektligjin për Buxhetin e vitit 2017. Veç ndarjes së këtij buxheti për investime kapitale

Alia vs Abazi, diagnoza: Çrregullimet e personalitetit- Identitet i dyfishtë!

5 vjet më parë

Autor: Amir Elezi Diagnoza:Çrregullimet e personalitetit- Identitet i dyfishtë Pacient: Kryetar i një partie politike Alia vs Abazi Ndryshim i qëndrimeve dhe mendimeve në varësi

Bogoevski: Dokumentet dëshmojnë mitmarrjen e Ali Ahmetit

5 vjet më parë

Padia e Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferrit për shpifje ndaj ish shefit të DSK-së  Sllobodan Bogoevski arriti në gjykatë, raporton SHENJA. Ahmeti dhe Xhaferri nuk

FAZ: Nëse FFK-ja dëbohet nga UEFA, Kosova afrohet me Shqipërinë

5 vjet më parë

E hënë, 31 Tetor 2016 – Sakte.net Përse vendimet e Gjykatës së Sportit në Zvicër mund të rrezikojnë stabilitetin në Ballkan? Në Gjykatën Ndërkombëtare të

Detaje/ Turistja e huaj u hodh vetë nga kati i 6-të i 15-katëshit, zbardhet letra që ka lënë

5 vjet më parë

E hënë, 31 Tetor 2016 – Sakte.net Policia e Tiranës ka dhënë detaje të reja në lidhje me ngjarjen e disa minutave më parë në

Origjina e fjalës “Shqipëri” dhe pse bota na quan “Albania”

5 vjet më parë

Shqiptari i thotë vetes shqiptar, vendit të vet Shqipëri, Shqipni, po populli njihet në botë, sikundër dihet, lashtërisht si Albanais, Albanese etj., dhe vendi i

​Filharmonia e Kosovës nesër me koncert, interpretohet edhe vepra premierë e Rafet Rudit

5 vjet më parë

E hënë, 31 Tetor 2016 – Sakte.net Një violinist nga Ukraina, një flautist nga Kosova, të udhëhequr nga një dirigjent nga Japonia, nesër (e martë)

Haradinaj : Vlerat e UÇK ‘së janë të pakontestueshme

5 vjet më parë

E hënë, 31 Tetor 2016 – Sakte.net Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar për akuzat dhe dënimet e fundit kundër

Ledina Çelo nusja e Deçanit (Foto)

5 vjet më parë

E hënë, 31 Tetor 2016 – Sakte.net Ledina Çelo është mjaft e lidhur me rrjetet sociale dhe pothuajse nuk ju ndahet duke sjell çdo moment

Këto fakte nuk do të dëshironte t’i lexonte Edi Rama!

5 vjet më parë

Nisur nga një debat që ka pasur në Klan Kosova në emisionin “Zona e Debatit”, Edi Rama ka shpërthyer sot në Facebook në një flajim

1 2 3 122