Archive

Kryetari mund të zgjidhet me votim të fshehtë

4 vjet më parë

Ditën e 3 gushtit do të vendoset nëse kryetari do të votohet në mënyrë të fshehtë apo të hapur. Albert Krasniqi, që monitoron punën e

Gjithçka që duhet të dini për virusin ”Hanta”, shkaktarin e vdekjes së dy personave nga Gostivari (Video)

4 vjet më parë

Javën e kaluar në Gostivar vdiqën dy perona të cilët kishin qenë të prekur nga virusi ”Hanta” që ndryshe njihet si virus që mund të

Xhaka refuzon takimin me Panuçin, largim përfundimtar nga kombëtarja?

4 vjet më parë

Xhaka u largua muaj më parë nga kombëtarja me pretendimin se trajneri i asaj kohe, Gianni de Biazi nuk u soll mirë me të. Me emërimin

U kap mat me futbollistin 19 vjeçar, shpërthen Marina Fara (Foto)

4 vjet më parë

Pas lajmeve se ajo është në një lidhje me futbollistin e ekipit të Tiranës, vajza e Eli Farës ka shpërthyer kundër medias.   Marina u

Nuk do ju besoni syve…Orinda Huta bën një ndryshim drastik pas dasmës (Foto)

4 vjet më parë

Vetëm pak ditë pas ceremonisë martesore moderatorja Orinda Huta ka vendosur të ndryshojë dhe pamjen e saj.   Të gjithë e njohin si ‘fanatike’ të

Samsung me një super-model që palohet

4 vjet më parë

Telefoni i palueshëm nuk është i vdekur, në të vërtetë SM-Ë2018 i fundit i Samsung po udhëheq edhe në kategorinë e telefonave të avancuar, sepse

Presidenti Thaçi emëroi 53 gjyqtarë të rinj

4 vjet më parë

  Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekretuar sot emërimin e 53 gjyqtarëve të rinj. Gjyqtarët e rinj kanë bërë betimin dhe janë

Në seancën e 3 gushtit nuk parashihet votimi i Qeverisë

4 vjet më parë

Kuvendi i Kosovës ka ftuar deputetët e zgjedhur për të marrë pjesë në seancën e përcaktuar më 3 gusht për legjislaturën e VI-të. Ky është

Kurti qytetarëve: Si u bë që kuleta juaj u zbraz e kontot e pushtetarëve u frynë

4 vjet më parë

Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, shkruan se fitorja në politikën kosovare është degraduar në fitore elektorale. Ai thotë se Vetëvendosje nuk synon vetëm ta

Komuna e Prizrenit shpenzon 4 mijë euro brenda një dite për dreka zyrtare

4 vjet më parë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja ka lejuar pagesën e tri faturave të drekave zyrtare të shtruara për nder të vizitës së presidentit të