Archive

Daçiq provokon: Shqiptarët e Kosovës pakicë në kuadër të Serbisë

5 vjet më parë

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka folur sot lidhur me idenë e referendumit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, transmeton Koha.net. Sipas

Mos voto për ata që nuk i frikësohen as popullit, as Zotit!

5 vjet më parë

Autor: Xhevdet Pozhari Njeriu si natyrë është i prirë të preferojë më të lehten, rrugën më të shkurtër. Kjo në esencë zbërthen një pertaci që

Izraeli s’e ndryshon qëndrimin, s’e njeh pavarësinë e Kosovës

5 vjet më parë

Ambasadorja e re e Izraelit në Serbi Alona Fisher Kamm ka porositur se Izreali s’e ka ndryshuar qëndrimin për mosnjohjen e pavarësisë së Kosovës, transmeton

Kosova për herë të parë me buxhet 2 miliardësh

5 vjet më parë

Kosova për vitin 2017 do të ketë buxhetin 2 miliardë euro. Për vitin 2016 buxheti ka qenë rreth 1 miliard e 600 milionë euro. Kështu

Anëtarja e KSHZ-së, mori 12.000 euro për 6 muaj për shpenzime udhëtimi

5 vjet më parë

Anëtarja e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve të Maqedonisë nga radhët e VMRO – DPMNE-së, Silvana Boneva ka marrë plot 12.000 euro për shpenzime udhëtimi për

Kasami për bashkimin kombëtar: Nuk diskutohet a duam apo jo, por si të jetojmë me dinjitet dhe të vendosim vet për fatin tonë

5 vjet më parë

“Problemet kardinale të shqiptarëve të Maqedonisë siç është diskriminimi në të gjitha sferat i shqiptarëve të Maqedonisë, siç është çështja e gjuhës, e identitetit kombëtar

Betohen 16 kadetë të FSK-së, në mesin e tyre edhe Luan Haradinaj

5 vjet më parë

16 kadetë të rinj të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë dhënë sot betimin në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë. Me rastin e kësaj ceremonie

Kroacia zbulon listën e lojtarëve në ndeshjen me Kosovën

5 vjet më parë

Ante Čačić, selektori i Kroacisë, ka zbuluar listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës ndaj Kosovës dhe Finlandës Në mësim e të

Arrestohet në Tiranë mjeku rus, si mashtronte për trafikun e organeve

5 vjet më parë

Mjeku rus, Boris Wolfman, i dyshuar se drejtonte një klinikë të jashtëligjshme për trafikun e organeve në Kosovë është arrestuar në Tiranë. Lajmin e raportojnë

Balliu akuza Ali Ahmetit: Ti që ruan dhitë e Kërçovës, nuk e përcakton dot fatin e shqiptarisë!

5 vjet më parë

Analisti dhe studiesi Fahri Balliu, një njohës i mirë i zhvillimeve politike në Maqedoni ka hedhur akuza të ashpra ndaj elitës politike shqiptare në Maqedoni,