Archive

Mustafi i bashkohet Xhakës

4 vjet më parë

Shkodran Mustafi duket se do të jetë një futbollist i Arsenalit. Sipas mediave britanike, “Topçinjtë” janë shumë pranë zyrtarizimit të blerjes së mbrojtësit me origjinë

Shqipëria, miqësore me Marokun përpara Maqedonisë

4 vjet më parë

Sezoni i ri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit nis zyrtarisht në datën 5 Shtator me ndeshjen e parë eliminatre të Botërorit 2018 kundër Maqedonisë, por

I aprovohet kërkesa, Ramush Haradinaj merr pjesë në tryezën e 3 gushtit

4 vjet më parë

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj kohë më parë kishte bërë kërkesë te kreu i Kuvendit, Kadri Veseli që të merr pjesë në tryezën e 3

Fejzi Hajdari: Shqiptarë, mos heshtni!

4 vjet më parë

Fushata e orkestuar dhe koordinuar mirë në mënyrë artificiale nga VMRO-BDI-LSDM për t’i verifikuar rreth 40 mijë votuesit kontestues kryesisht shqiptarë, megjithatë është përpjekje e

Mijëra protestues kërkojnë dorëheqjen e Merkel

4 vjet më parë

Posti i Angela Merkel është duke u rrezikuar, pasi mijëra njerëz u mblodhën nëpër qytetet dhe fshatrat e Gjermanisë për të kërkuar dorëheqjen e saj.

Rexhep Selimi: Jam kundër dhunës – opozita duhet të bashkohet

4 vjet më parë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se opozita duhet sërish të bashkohet dhe t’i bashkërendojë veprimet. Sipas tij, vetëm kështu opozita do të

Si kundërpërgjigje të dhuratave ruse për Serbinë, SHBA-të i dhurojnë Kroacisë helikopterë luft

4 vjet më parë

Janë ulur sot në Aeroportin Zemunik në Zarë, pesë helikopterë të tipit “Kiowa Warriors”, të cilët SHBA-të ia kanë dhuruar Kroacisë. Në total, Washingtoni do

Hoteli mes dy shteteve (FOTO)

4 vjet më parë

Ekziston një hotel në botë, i cili gjendet mes dy shteteve. Bëhet fjalë për hotel “Arbez”, që ndodhet në bjeshkët mes Francës dhe Zvicrës. Kufiri

Fotoja Obama – Clinton bëhet hit (Fotogaleri)

4 vjet më parë

Një foto e presidentit Barak Obama me kandidaten Hillari Klinton po bën xhiron e rrjetit pasi është modifikuar në qindra mënyra. Fotoja e përqafimit Obama-Klinton

Vjehrra mbron nusen që deshti ta digjte!

4 vjet më parë

Një ngjarje që mund të kishte pasoja të rënda, pse jo fatale, nga ato që vetëm para pak ditësh jo vetëm tronditën vendin tonë po